Hakkımızda

Paşa Tohumculuk 1996 yılında Balıkesir’de kurulmuştur. Tarımsal alanda faaliyet gösteren firmamız, standart ve sertifikalı sebze tohumları üretim-pazarlama konusunda atılım yaparak 2007 yılında şirketleşmiştir. Gün geçtikçe istikrarlı bir şekilde büyümesine devam eden Paşa Tohumculuk, 2011 yılında Özel Sektör Tarımsal Araştırma Kuruluşu olmuştur. Paşa Tohumculuk artan bayilikleriyle yurdumuzun ve dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde bulunan çiftçilerin taleplerini karşılayabilecek dağıtım ağına ulaşmıştır.

 

Paşa Tohumculuk, ithalatçı bir firma olmaktan çok ülkemize ait milli sebze tohum çeşitlerini nitelikli bir şekilde üretip, yurtdışı pazarlara ihracat yapmayı kendine amaç edinmiştir. Firmamız bünyesinde bulunan sebze tohumluk çeşitlerine olan talebin, gün geçtikçe artması nedeniyle daha geniş alanlarda üretim yapılmakta ve yeni sebze tohum çeşitlerinin ürün portföyüne eklenmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Artan üretim potansiyeli, tohumluk üretimi yapan çiftçilerimizin de gelirlerini yükselmekte ve dolayısıyla Paşa Tohumculuk her geçen gün bölge ve ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmaktadır.

 

Şirketimiz Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB), Tohum Dağıtıcıları Alt Birliği (TODAB), Bitki Islahçıları Alt Birliği (BİSİAB) ile Balıkesir Bölgesi Tohum Üreticileri İşbirliği ve Dayanışma Platformu bünyesinde Türk Tohumculuğunun gelişimi için gerekli çalışmalarda da yer almaktadır. Ayrıca standart ve sertifikalı sebze tohumluk üretimiyle ilgili yapılan yasal düzenleme ve değişikliklere en kısa zamanda uyum sağlayabilen, tohumculuk sektörünün öncü firmalarından biridir. Dolayısıyla Paşa Tohumculuk, tohumculuk sektöründe çağdaş bir firma olarak, istikrarlı bir şekilde büyümesine devam etmektedir.

Sepet (0)
Giriş Yap